SBS katusematerjali plussid ja miinused

SBS katusematerjali plussid ja miinused

SBS katusematerjali plussid

  1. Mitu kihti ja suurem paksus.

Enamik modifitseeritud bituumenisüsteeme paigaldatakse vähemalt kahes kihis või “kihis”. Modifitseeritud bituumenkatusesüsteem on oma paksuse tõttu üks usaldusväärsemaid katusesüsteeme. Granuleeritud korgilehega 2-kihiline mod-bit-süsteem on tavaliselt 240 MILS paksune või rohkem. Teisest küljest on tüüpiline ühekihiline termoplastist katusemembraan sageli 60 MIL. Kui membraani paksus on probleem, on modifitseeritud bituumen võitja oma paksuse tõttu.

  1. Väga vastupidav tiheda liiklusega kohtades. 

Kui katusel on palju liiklust/liikumist, peaks bituumen olema parim. Kuna tegemist on traditsioonilisema katusemembraaniga, mida kantakse mitmes kihis, talub see väga hästi jalgsiliiklust. Kuigi sel katusel ei tohiks siiski toimuda pidev liikumine, a la ei tohiks siiski näiteks olla seal kohvikuala vms. 

  1. Ühildub asfaldipõhiste katusesegudega. 

See kõlab kummaliselt, kuid enamikul hooldustöötajatel pole aimugi, millised tooted milliste katusesüsteemidega sobivad. Tüüpiline ehitusinsener sirutab käe „märja lapi” või „katusetsemendi” poole, kui ta üritab seda hädaleket paika panna. Need tooted ei ühildu sageli ühekihiliste süsteemidega, kuid need on sageli ette nähtud asfaldipõhiste süsteemide jaoks, nagu modifitseeritud bituumen. Kuigi see kõlab lihtsustatult, töötab modifitseeritud bituumenkatus tavaliselt hästi valmis katuseparandustoodetega.

SBS katusematerjali miinused

  1. Neelab suvel soojust

SBS kattega katuse tume värv neelab päikese soojust, mitte ei peegelda seda hoonest eemale. Seetõttu katus kuumeneb.

  1. Ohtlik paigaldus

SBS katusematerjali paigaldatakse elava tulega. See tähendab propaanikütusel töötava kõrge BTU-ga katusepõleti kasutamist materjali tagumise osa soojendamiseks ja selle aluspinnale kinnitamiseks. 

  1. SBS materjali kasutus võib kokkuvõttes olla kallim

Kuigi olemasoleva SBS katuse uuesti katmine ühekihilise SBS kattega on väga kuluefektiivne, suurendab rohkem kui ühe kihi paigaldamine kulusid kiiresti. Kahe- ja kolmekihilise süsteemi paigaldamisel kaetakse katus tõhusalt 2-3 korda. 

  1. Bituumenmaterjal kahjustub sademetest tekkinud pidevatest/püsivatest veeloikudest

Pärast vihmasadu tekkivad lombid ja seisev vesi võivad SBS bituumenkatusesüsteemi tõsiselt kahjustada ja enneaegselt vanandada, kui vesi ei voola korralikult ära. Ideaalis voolab vesi katusest välja 48 tunni pärast mõistlike kuivamistingimuste korral. Vanematel katustel puudub sageli hea drenaaž. SBS bituumenkatte pealiskiht kaotab kuuma ja märjaga oma pindmist puistet, ning see muudab teda omakorda n6rgemaks. SBS bituumenkihid ja õmblused ei talu seisvat vett nii hästi kui nende termoplastsed vasted.

KOKKUVÕTE

Kui bituumenkatus on õigesti paigaldatud ja korralikult hooldatud, on see hoone kõige vastupidavam vara. Soovitame 2- või 3-kihilisi süsteeme katuseterrasside ja tekkide all või väga kitsastes kohtades.