PVC katusematerjali kasutus ja omadused

PVC katusematerjali kasutus ja omadused

Lamekatustel traditsiooniliselt üks põhilisi kasutatavaid kattematerjale on ikka olnud bituumenrullmaterjal ehk SBS. Üha enam kasutatakse lamekatuste tegemiseks aga PVC materjali, seda just PVC oluliselt etemate ja positiivsemate omaduste tõttu. 

Täpsema tabeli PVC ja SBS materjali võrdlusest lamekatusekatte materjalina siit artiklist: “PVC ja SBS – täiuslik katusekattematerjalide võrdlus”

Küll aga leiad siitki põgusa ülevaate

Näiteks PVC kate on niisama tugev, nagu on 2 kihti tavalist bituumenist kattematerjali. Lisaks sellele on PVC paigaldamise käik oluliselt ohutum, kuna ei kasutata elavat tuld. Muuhulgas on PVC materjali kasutamine soodsam, kunaei vaja üldjuhul eraldi tuulutussüsteemi. See aga tähendab väiksemaid ehituskulusid. 

PVC katusekatted on värvilt ühtlased ning esteetiliselt silmale ilusam vaadata.Põhjuseks see, et nende liitekohtadest ei ole pigijälgi paistmas. 

Seetõttu kui katus jääb näha aknast või maapinnalt, võiks kaaluda samuti PVC kasutamist, rääkimata paremast vastupidavusest võrreldes SBS-kattega.

 

PVC materjale toodetakse erinevateks vajadusteks: katusekatteks, terrassikatteks, hüdroisolatsioonitöödeks pööratud katustele jm.

PVC materjal sobib murukatuste alla, terrassidele, katustele – seejuures ei vaja PVC katus üldjuhul eraldi tuulutuse rajamist kuna materjal on veeauru läbilaskev.

Siiski juhime tähelepanu sellele, et kui katuse soojustusse pääseb mujalt (näiteks alt eluruumidest) sisse liigset niiskust, siis ei suuda PVC-materjal kõike seda välja lasta ning vajab lisatuulutuse rajamist nagu klassikaline katus.

Võimalusel eelistaks alati kasutada mitme kihi sbs-katte asemel PVC-katusekatet tema paremate tehniliste omaduste poolest.

  • Suur liikumisvõime ja hea elastne taastumine.
  • Head mehaanilised omadused.
  • Hea vastupidavus eri ilmastikumõjudele, nagu kuumus, külm, sademed ja ultraviolettkiirgus.
  • Suurepärane nakkuvus paljude poorsete ja mittepoorsete pindadega, sealhulgas betooni, telliste, klaasi jms-ga.